Leírás
„… Édes hazámnak akartam szolgálni…”
A híres Erdély-tudósunk, Domokos Pál Péter szerkesztésében vehetjük kézbe Kájoni János: Cantionale Catholicum és Petrás Incze János: tudósítások című két hatalmas művet.
A Cantionale Catholicum című latin-magyar egyházi énekeskönyv, Kájoni János leghíresebb és irodalomtörténeti szempontból a legjelentősebb műve. A Cantionale Catholicum című énekeskönyv eredeti dallamait kéziratos énekeskönyvek, valamint moldvai és székelyföldi népi gyűjtések alapján Domokos Pál Péter rekonstruálta.
Petrás Incze János csángó minorita szerzetes és népdalgyűjtő munkássága nem volt ismeretlen a kortársai előtt. Döbrentei Gábor a Magyar Tudományos Akadémia titkára találkozott vele Erdélyben, Borszéken és alaposan kikérdezte a moldvai csángók életéről, nyelvéről, szokásairól a Pusztinán szolgáló lelkészt. A 38 kérdésből, valamint a részletes válaszokból álló interjút a Tudománytár 1842-es évfolyamában jelentette meg. A csángók lélekszámát Petrás Incze János akkor ötvenhétezer-háromszázra becsülte, hozzátéve, hogy már nem mind beszéli a magyar nyelvet. Olyan pedig, aki folyamatosan tudna írni, nagyon kevés akad köztük. A kun eredet mellett, amelyre egy-két földrajzi névből következtet, a jászokat is a csángók őseinek tartja, erre utal az egyik moldvai város: Jászvásár (Iasi) neve. A csángók csak azt tudják magukról, hogy -nagyon régiek-, és a madéfalvi siculicidium elôl Moldvába menekülő székelyektől megkülönböztetik magukat.
album méretű, cérnafűzött, dombornyomott, aranyozott műbőr kemény táblás kötésben, védőborítóval, műnyomó és biblianyomó papíron, fekete-fehér képekkel, 1520 oldal; tökéletes, féltve őrzött példány
6500 Ft helyett 2000 Ft
(a kötet külső raktárunkban van, ezért postázása hosszabb időt vesz igénybe)
A kötet megvásárlásával Ön az érdi Tanoda Otthon hátrányos helyzetű gyermekeit támogatja
Értékelések
Még nincsenek értékelések.